Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
64-920 Piła, al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
Polska,
Telefon: 67 213 18 04, 603 750 707 Fax: 67 213 18 04
W obiektywie

prawo

usługi prawnicze

radca prawny

Kategorie

Prawo Radca prawny Adwokat Kancelaria Niemcy Usługi prawnicze


 

Autorzy

Kacper Wojciechowski


 

Kalendarium

Maj 2016 Listopad 2015


 

Warto zobaczyć:


 

Walki przedrozwodowe

Rozstanie jest zawsze wynikiem wewnętrznej walki i podjęcia często najtrudniejszej decyzji w życiu. Bywa jednak, że rozwód jest jedyną możliwą drogą do zachowania w miarę dobrych stosunków z byłym współmałżonkiem.
Intercyza wciąż przez wielu jest uważana za ewidentny brak zaufania do trwałości związku. Jeśli nie została ona spisana przed ślubem należy ustalić podział majątku po rozwodzie, co nie zawsze bywa sprawą oczywistą.

Zarówno mąż jak i żona wspólnie pracowali przez lata na cały dobytek, który przychodzi im podzielić między siebie. Rozdysponowanie osobistych dóbr takich jak biżuteria, czy samochód jest najmniej sporną spośród wszystkich kwestii. Im więcej udało się zgromadzić w czasie wspólnego życia tym trudniej będzie dojść do pokojowego konsensusu.

Jednak nie tylko pieniądze są ogniwem zapalnym sporów towarzyszących rozwodom.
Jeśli para dochowała się dzieci trzeba ustalić, z kim będą one przebywać na stałe. Obecnie coraz więcej ojców rości sobie prawo do wychowywania potomstwa wskazując na pędzące za kolejnymi awansami matki schwytane w sidła kariery.
Niezależnie od tego, z kim zamieszkają najmłodsi członkowie rodziny trzeba będzie rozważyć jeszcze jedną istotną sprawę, jaką jest ustanowienie wysokości alimentów na dzieci.
Pieniądze nie zastąpią pełnej rodziny, ale na pewno pomogą w zapewnieniu dziecku edukacji na odpowiednim poziomie, zwłaszcza w przypadku pozostania dziecka z mniej zarabiającym rodzicem.

Profesjonalna Kancelaria Prawna Adwokata Piotra Waśko z Piły pomoże w możliwie jak najmniej bolesny sposób przejść przez cały proces rozwodowy, tak by można było nadal patrzeć sobie w oczy chociażby w trakcie kontaktów z dzieckiem.

Dodany przez Kacper Wojciechowski, w dniu 10/11/2015


Prawo Radca prawny Adwokat Kancelaria Niemcy Usługi prawnicze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.2